shop

disease

sponor

email

جستجو

 بخش دوم : وضعيت يك شقايق سالم

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
دسته: شقایق ها
آخرین به روز رسانی دوشنبه, 16 می 2016 13:31
نوشته شده توسط مدیر سایت بازدید: 2098

از لحاظ وضعیت ظاهری می توان گفت که یك شقایق سالم باید پر و منسجم، ثابت و شکفته باشد.شقایق سالم نباید حالت چروکیده، پژمرده، نرم داشته و در پشت صخره ها پنهان شود. برخی از شقایق ها به صورت بالقوه خیلی سریع رشد می کنند. شقایق اگر در شرایط سالمی باشد، رشد خوبی دارند. اندازه متوسط وبزرگ آن ها مدت زمان طولانی تری زندگی می کنند و شرایط ایده آل تری نسبت به کوچکتر ها دارند.
رنگ : رنگ بندی گونه های شقایق متفاوت می باشد. شقایق های با رنگ روشن و درخشان بسیار بهتر وسالم تر از شقایق های رنگ و رو رفته می باشند. تغییر رنگ (چه کم رنگ و چه پررنگ) مرگ شقایق را به دنبال خواهد داشت. در این صورت مراقبت های ویژه ای لازم است تا رنگ آن به حالت اول برگردد. گاهی اوقات با اختصاص دادن نور ملایم تر می توان رنگ شقایق را پررنگ نمود. در این صورت کل بدن، شاخك وپایه های یك شقایق پررنگ، رنگ روشنی پیدا می کند.
دهان : دهان شقایق باید کاملأ بسته باشد. در غیر این صورت نشانه وجود استرس، بیماری و یا هر دوی اینها می باشد. نباید هیچ چیزی از دهانش به بیرون تراوش کند. دهان نباید به گونه ای به نظر برسد که انگاروارونه است.
پا : پا (پایه)شقایق سالم نباید آسیب ببیند. شقایق به صخره، وسایل داخل آکواریوم و یا به قسمتی ازآکواریوم می چسبد. زخم های پا ممکن است منجر به مرگ شقایق شود، بخصوص اگر نتواند خود را به خوبی با شرایط آکواریوم وفق دهد. اگر شقایق به صخره ای زنده چسبیده باشد، نباید سعی کرد که آن را از صخره جدا ساخت زیرا امکان آسیب دیدن پای شقایق وجود دارد.
تغذيه : غذا به شاخك شقایق می چسبد. این چسبندگی دال بر سلامتی شقایق می باشد. شقایق به سرعت غذا را گرفته و می بلعد.

08

دستورالعمل يا شيوه نامه تكثير و پرورش شقايق ها و مرجان هاي دريايي....

سازمان شيلات ايران
دفتر امور ميگو و آبزيان آب شور-مرضيه ناجي
پاييز 94

نوشتن دیدگاه

Real time web analytics, Heat map tracking

مطالب مرتبط

ورود به سایت

عضویت در خبرنامه سایت

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید

پیام ارسالی به ایمیتان را تایید نمایید

FeedBurner

خبر خوان سایت ماهی

خوراک ساز سایت ماهی

آمار سایت

امروز83
دیروز229
این هفته1656
این ماه3731

آی پی بازدیدکنندگان : 18.206.13.39
Unknown ? Unknown Sun 18 Aug 2019 10:10

نظر سنجی